Lodówka na wino do zabudowy – czy warto w nią zainwestować?

Lodówka na wino do zabudowy to nie tylko funkcjonalny sprzęt kuchenny, który sprawi, że ulubione wino będzie zawsze w odpowiedniej temperaturze. To również gustowny element aranżacyjny, który dodaje uroku i dobrego smaku każdej nowoczesnej kuchni.
lodówka na wino do zabudowy

Dzięki temu gadżetowi uraczysz swoich gości schłodzonym winem, bez potrzeby dodatkowego przetrzymywania go w lodówce lub wiaderku z lodem. Szczególnie polecana do win półsłodkich oraz słodkich, które najlepiej smakują w niższych temperaturach. Dobierz model lodówki do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych!

Dlaczego warto umieścić w swojej kuchni lodówkę na wino?

Wino to klasyczny napój alkoholowy, który obecny jest niemalże w każdym domu. Zwykle przechowywany na specjalne okazje, takie jak urodziny, imieniny, święta i uroczystości rodzinne, a także spotkania ze znajomymi. Wielbiciele win sięgają po nie również podczas chwil wieczornego relaksu, aby wraz z lampką wina zagłębić się w ulubionej lekturze lub obejrzeć porywający film. Niezależnie od tego w której grupie osób jesteś, jeżeli masz w zwyczaju raczyć się tym tradycyjnym trunkiem, warto aby lodówka na wino znalazła się w Twoim mieszkaniu.

Zalety posiadania lodówki na wino do zabudowy:

  • ulubione wino jest zawsze w temperaturze odpowiedniej do spożycia
  • prezentuje się atrakcyjnie dla oka
  • zwiększa prestiż każdej kuchni
  • może być dostosowana rozmiarem do preferencji użytkownika
  • wina nie zajmują miejsca w lodówce na jedzenie, nie wymagają dodatkowego schłodzenia

Szczególnie warto zainwestować w lodówkę szczególnie, gdy wina półsłodkie (więcej przeczytasz o nich tutaj: https://naszewino.pl/wina-polslodkie) lub słodkie stale goszczą na Twoim stole. Są to trunki wymagające niższej temperatury przy ich serwowaniu. Nie musisz wkładać lodu do kieliszków – taki zabieg rozwodni ten aromatyczny napój.

W jakiej temperaturze serwować wina półsłodkie?

Podstawową zasadą serwowania win jest czujność – wino nie może być zbyt ciepłe! Dlatego, kiedy serwujesz wina półsłodkie, zwróć uwagę na ich rodzaj:

  • różowe – od 6 do 8 °C
  • białe – od 7 do 12 °C
  • musujące – od 5 do 6 °C
  • lekkie czerwone – od 14 do 15 °C

Jak więc widzisz, często temperatura podawanego wina jest naprawdę niewysoka. Nowoczesna lodówka na wino do zabudowy pomoże rozwiązać Ci problem niezbędnego schładzania win przed podaniem.

Jak wybrać lodówkę na wino do zabudowy?

Przede wszystkim kieruj się wymiarami Twojej kuchni. Umieszczając lodówkę pod blatem wybierz lodówkę niewysokich rozmiarów – jeżeli potrzebujesz nieco więcej miejsca, postaw na szerokość. Jeżeli Twoja gustowna lodówka na wino do zabudowy będzie znajdować się w pionowej szafie i nie masz ograniczeń co do wysokości, optymalną opcją będzie wybór lodówki wysokiej, lecz wąskiej. 

Zwróć uwagę, aby półki były mocne, wytrzymałe – pozwoli Ci to uniknąć sytuacji, w której waga win nadwyrężyłaby konstrukcję. Nie narażaj frontu lodówki na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, a jeżeli nie masz wyjścia, wybierz szybę zacienioną, lub zabuduj ją frontem kuchennym. Atrakcyjnie będzie prezentowała się lodówka wyposażona w lampki LED. Dzięki nim bez problemu zidentyfikujesz etykietę ulubionego wina, a podświetlenie doda subtelnego luksusu Twojemu pomieszczeniu. 

Obecnie modne są kuchnie w połysku: czarne lub białe. Lodówki na wino do zabudowy podążają za trendami i również są dostępne w uniwersalnych, klasycznych kolorach. Wybór czarnej lodówki sprawi, że nie będzie ona drastycznie przyciągać uwagi, za to będzie stanowiła ekskluzywny dodatek Twojego wnętrza. 

Przy wyborze lodówki warto zwrócić uwagę także na klasę energetyczną oraz zużycie energii i orientacyjny jej koszt przy użytkowaniu rocznym. Pozwoli Ci to szacować swój budżet i dobrać sprzęt do swoich preferencji i możliwości – także tych finansowych. Wybierz sprzęt wysokiej klasy z ważną gwarancją.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane