Higieniczne sprzątanie – co zrobić, by Twój dom lśnił czystością?

Dom to nasza oaza spokoju. To do niego po wymagającym dniu w pracy czy angażujących zajęciach w szkole wracamy z myślą o tym, że będziemy w stanie odpocząć, zrelaksować się i zgromadzić siły do działania kolejnego dnia. To jednocześnie miejsce, w którym spędzamy sporo czasu, a także przyjmujemy swoich gości. Wszystko to sprawia, że zależy nam na tym, by lśnił czystością. Nie ulega wątpliwości, że czysty dom ma korzystny wpływ na nasze samopoczucie, ale i zdrowie. W jaki sposób sprzątać, by nasz dom był idealnie czysty i w dalszym ciągu był miejscem, w którym lubimy przebywać? 

Dlaczego warto sprzątać dom? 

Nie jest tajemnicą, że sprzątanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności wielu z nas. Większość osób podchodzi do tego z niechęcią i traktuje bardziej jako przymus niż przyjemność samą w sobie. Takie podejście (choć trudno wymagać od każdego bycia pozytywnie nastawionym do sprzątania) może mieć jednak wpływ na to, jak sprzątamy.  

Jednocześnie warto mieć świadomość tego, że regularne i dokładne sprzątanie nie jest jedynie czynnością, którą „wypada” robić. To, jak często, w jaki sposób i przy użyciu jakich urządzeń sprzątamy, ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie. Oczywiście jedną z przyczyn sprzątania jest gromadzący się kurz, który osadza się na meblach, pościeli, a także różnego rodzaju przedmiotach, które pełnią funkcję ozdobną w naszych wnętrzach. Nie jest on jednak jedynym problemem, jaki może pojawić się w naszym domu czy mieszkaniu. Choć nie widzimy ich gołym okiem, bakterie, grzyby oraz inne szkodliwe mikroorganizmy mogą pojawiać się w naszych domach, a ich obecność i kontakt z nimi stają się szkodliwe dla naszego zdrowia.  

Co więcej, gromadzący się kurz, a także różnego rodzaju pyły, które przedostają się do naszych wnętrz (np. w trakcie wietrzenia), mogą niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie, a nawet nasilać alergie. Kurz to prawdziwie skupisko potencjalnych alergenów, dlatego warto zadbać o to, aby jak najszybciej się ich pozbyć. 

Sprzątanie domu – o czym pamiętać? 

Niechęć do sprzątania w swoim domu często wynika z naszego podejścia. Może to jednak ulec zmianie, jeśli będziemy zwracać uwagę na detale, które początkowo mogą wydawać się bez znaczenia. Przede wszystkim warto ustalić sobie plan działania. Nikt z nas nie lubi poświęcać wolnego weekendu na obowiązki, choć nie ulega wątpliwości, że bywa to konieczne. Stąd przed rozpoczęciem sprzątania warto ocenić, ile czemu może nam zająć posprzątanie poszczególnych pomieszczeń. Dlatego też, jeśli planujesz większe porządki niż tylko odkurzenie podłóg oraz posprzątanie kuchni i łazienki, warto zaplanować to z wyprzedzeniem. By sprzątanie przebiegało znacznie szybciej, warto zaangażować do niego także pozostałych członków rodziny. Gra zespołowa w takich sytuacjach często okazuje się bardzo pomocna. 

By sprzątanie domu przebiegało znacznie szybciej, warto zwrócić także uwagę na zbędne przedmioty. Różnego rodzaju bibeloty, choć cieszą oko, często stają się przedmiotami, które gromadzą nadmierne ilości kurzu, szczególnie jeśli w ogóle ich nie użytkujemy. Zabawki, z których już dawno wyrosło Twoje dziecko, ozdobne naczynia czy wazony – jeśli są nieużywane, spakuj je i umieść na strychu lub rozdaj członkom rodziny, którzy mogą ich akurat potrzebować. 

Higieniczne sprzątanie domu – wybierz odpowiedni sprzęt 

To, w jaki sposób sprzątamy oraz jaki poziom czystości panuje w naszym domu, wynika nie tylko z naszego zaangażowania, ale również urządzeń, jakie w tym celu wykorzystujemy. Dlatego też, by skutecznie pozbyć się uciążliwego kurzu, a wraz z nim obecnych alergenów, warto sięgnąć po nowoczesny i wielofunkcyjny sprzęt. Electrolux Power Hygienic 800 to rozwiązanie, które zadowoli nawet bardzo wymagających użytkowników. 

Electrolux Power Hygienic 800 to odkurzacz, który skutecznie zastąpi inne sprzęty, po które często sięgamy w trakcie sprzątania. Dlatego też szczególnie docenią go te osoby, które nie lubią nadmiaru sprzętów w swoim domu. Eletrolux Power Hygienic 800 skutecznie odkurza (wychwytuje 99% kurzu) różne rodzaje podłóg. Dzięki funkcji aktywnego mopowania skutecznie czyści i poleruje podłogi. Dodatkowo posiada elektroszczotkę, która bardzo dobrze sprawdzi się przy higienicznym sprzątaniu materaca bądź łóżka. Za jej pomocą dokładnie usuniesz kurz, roztocza, bakterie i potencjalne alergeny jak pyłki roślin czy sierść zwierząt.  Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane