Jak czyścić mikrofalówkę

Jeśli chodzi o czyszczenie mikrofalówki, można się zastanawiać, od czego zacząć. Na szczęście istnieje wiele kroków, które możesz podjąć, aby upewnić się, że nie zniszczysz jej. Poniżej wymieniono kilka podstawowych kroków, które należy wykonać:

Wyczyść najpierw część zewnętrzną. Część zewnętrzna jest widoczna dla gości, którzy wchodzą do kuchni. Czyszczenie na zewnątrz będzie również utrzymać szkodniki z dala. Spryskać uniwersalny środek czyszczący na gąbce lub szmatce przed pocieraniem go na mikrofalówce. Nie chcesz używać środka czyszczącego bezpośrednio na samym urządzeniu, ponieważ spray przeniknie do otworów wentylacyjnych i pozostawi brudny bałagan. Jeśli masz szklany talerz, możesz również użyć środka czyszczącego na bazie octu, aby go wyczyścić. Pamiętaj, aby wytrzeć nadmiar roztworu czyszczącego przed odłożeniem go na miejsce.

Poparzone jedzenie nigdy nie jest łatwe do wyczyszczenia. Istnieje jednak kilka skutecznych sposobów na wyeliminowanie przypalonego jedzenia. Soda oczyszczona lub ocet mogą być używane jako środek do czyszczenia powierzchni. Spryskaj mikrofalówkę octem lub sodą oczyszczoną i pozostaw na 30 minut. Następnie wytrzyj ją do czysta używając wody. Możesz również użyć wielofunkcyjnych chusteczek dezynfekujących, aby wytrzeć uszczelkę wokół drzwi. Używanie pasty z sody oczyszczonej jest zalecane w przypadku uporczywych wycieków.

Do czyszczenia wnętrza, mikrofalówki są najlepsze, gdy używasz mieszaniny wody i białego octu. Połącz te dwa i mikrofalówka na wysokim poziomie przez około trzy minuty. Zamknij drzwi na 10 minut po tym, aby pozwolić parze oczyścić wnętrze mikrofalówki. Po czyszczeniu należy wyczyścić klawiaturę gąbką lub szmatką nasączoną ciepłą wodą z mydłem. Roztwór octu i wody powinien usunąć zapieczony brud.

Jeśli chcesz usunąć uporczywe plamy, spróbuj użyć sody oczyszczonej. Jest to dobry naturalny dezodorant i jest łagodnie ścierny. Po prostu zastosuj pastę z sody oczyszczonej do uporczywych miejsc i pocieraj ją wilgotną gąbką. W razie potrzeby powtórz proces. Następnie dokładnie osusz obszar ręcznikiem. Po umyciu piekarnika możesz zetrzeć pozostałości sody oczyszczonej. Proces ten może potrwać kilka dni.

Woda cytrynowa to świetny wybór do czyszczenia mikrofalówki. Kwasowość wody cytrynowej pomaga poluzować trudne plamy, więc używaj jej, gdy tylko jest to konieczne. Nietoksyczny uniwersalny środek czyszczący może być również przydatny, ale upewnij się, że wybierzesz taki, który nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. Taki środek czyszczący usunie plamy bez uszkadzania urządzenia. Istnieje wiele przepisów na sanityzację mikrofalówki. Możesz wybrać taki, który działa najlepiej dla Twoich potrzeb.

Sok z cytryny jest doskonałym rozwiązaniem czyszczącym dla mikrofalówki. Sok z cytryny ma dodatkową korzyść z odświeżenia całej kuchni. Po zastosowaniu roztworu cytryny, po prostu mikrofalówka mieszanka cytryny przez cztery do pięciu minut. Po tym czasie zauważysz parę na szklanych drzwiach. Następnie wyłącz mikrofalówkę i pozwól, aby roztwór cytryny ostygł przed otwarciem drzwi. Będzie gotowy do użycia po raz kolejny. Jeśli masz resztki soku z cytryny, możesz użyć roztworu w środku do czyszczenia mikrofalówki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane