Jak dobrze wyczyścić lodówkę

Istnieje kilka sposobów na czyszczenie lodówki. Oto kilka wskazówek i sugestii. Powinieneś również użyć roztworu czyszczącego i ściereczki. Pamiętaj, aby użyć roztworu czyszczącego na wbudowanych urządzeniach i na spodzie lodówki. Upewnij się również, że wyczyścisz otwór ociekowy z tyłu lodówki. Następnie osusz wnętrze lodówki używając ręczników papierowych lub czystego ręcznika do herbaty.

Przed rozpoczęciem czyszczenia lodówki, usuń wszelkie zepsute jedzenie z jej przedziałów. Należy również usunąć wszelkie słoiki lub przybory kuchenne, które mogły utknąć na szklanych półkach. Aby uniknąć zapachów, przechowuj żywność w szczelnych pojemnikach. Jeśli zapachy utrzymują się, użyj sody oczyszczonej, aby je wchłonąć. Jeśli wszystko inne zawiedzie, zostaw lodówkę otwartą na kilka godzin przed jej wyczyszczeniem.

Zanim zaczniesz czyścić lodówkę, powinieneś usunąć wszystkie ślady jedzenia. Wyrzuć wszystko, co jest przestarzałe. Dobre jedzenie umieść wewnątrz chłodziarki. Następnie powinieneś wyczyścić wyjmowane półki i szuflady, używając gorącej wody i płynu do mycia naczyń. Należy pamiętać aby szklane i ceramiczne elementy najpierw ogrzać do temperatury pokojowej. To zapobiega kapaniu na czyste powierzchnie. Czyszczenie lodówki jest łatwe, jeśli zastosujesz się do tych wskazówek.

Dobrym środkiem czyszczącym jest ocet. Rozbija on tłuszcz i brud. Możesz zmieszać go z gorącą wodą, aby uzyskać bezpieczny dla żywności środek czyszczący, który jest delikatny dla urządzeń i żywności. Możesz również użyć szorstkiej ściereczki lub ręcznika z mikrofibry. Upewnij się, że czyścisz jedną półkę na raz, ponieważ możesz uszkodzić łatwo psujące się produkty w lodówce przez nadmierne szorowanie.

Zapachy spowodowane przez resztki jedzenia mogą utrzymywać się nawet po opróżnieniu jej. Aby uniknąć nieprzyjemnych zapachów, posyp sodą oczyszczoną dolną półkę lodówki. Może ona wystarczyć na około trzy miesiące. Pamiętaj tylko, aby przed użyciem opatrzyć pojemnik datą. Możesz również spróbować użyć dezodorantu do lodówki. Nie należy jednak przeciążać lodówki. Powietrze musi krążyć wewnątrz, aby funkcjonowało prawidłowo.

Przed czyszczeniem cewek, upewnij się, że odłączyłeś urządzenie. W zależności od Twojego modelu, cewki mogą znajdować się za otworami wentylacyjnymi lub być na nich przykręcone. Jeśli nie masz do nich dostępu, możesz użyć szczotki do cewek. Przed ponownym podłączeniem urządzenia upewnij się, że usunąłeś cały brud i zanieczyszczenia. Pomocny może być również odkurzacz. Nie zapomnij też przetrzeć wnętrza lodówki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane