Jak stwierdzić, czy lodówka wymaga naprawy

Jednym ze znaków, że Twoja lodówka jest uszkodzona jest jedzenie psujące się przed upływem daty ważności. Może to być spowodowane wieloma różnymi problemami, w tym nieprawidłowo działającym silnikiem lub uszczelką. To, czy trzeba naprawić czy wymienić lodówkę, zależy od problemu. Oto kilka znaków, na które należy zwrócić uwagę podczas rozwiązywania problemów z lodówką. Możesz również zauważyć, że działa ona powoli. Jeśli tak jest, skontaktuj się z profesjonalnym serwisem naprawy lodówek w Twojej okolicy, aby ocenić lodówkę.

Lodówka ma wewnętrzny czujnik temperatury, który powiadomi Cię, jeśli temperatura wzrosła lub spadła. Zawiera również termometr, który powiadomi Cię, jeśli lodówka wymaga naprawy. Może też wyciekać woda lub wydzielać dziwny zapach. Jeśli brzydko pachnie, usuń półki i szuflady i wyczyść je roztworem sody oczyszczonej. Jeśli nadal pachnie źle, zadzwoń do serwisu naprawczego, aby przyjść naprawić go dla Ciebie.

Nadmierna kondensacja jest kolejnym znakiem, że Twoja lodówka potrzebuje naprawy. Oznacza to, że system chłodzenia jest niewystarczający. Szukaj wilgoci na drzwiach lub nagromadzenia pleśni. W niektórych przypadkach możesz samodzielnie naprawić problem uszczelnienia. Jeśli kondensacja utrzymuje się, temperatura lodówki może być niewłaściwa. Jeśli tak się stanie, być może trzeba będzie wymienić urządzenie. Jeśli lodówka wydaje głośny szum, należy poddać ją serwisowi.

Wadliwie działająca sprężarka może być winowajcą. Jeśli zamrażarka się rozmraża, przyczyną może być ciepłe jedzenie. Jeżeli usterka występuje z kompresorem, wyłącza je dla few godzin i wtedy podłącza je z powrotem. Jeśli nadal uważasz, że zamrażarka jest ciepła, zadzwoń do profesjonalnego serwisu naprawy lodówek. Technik będzie mógł przetestować przekaźnik sprężarki, zabezpieczenie przed przeciążeniem i regulatory temperatury. Wentylator parownika może być uszkodzony, a to może wymagać naprawy.

Gdy robisz naprawy na lodówce, upewnij się, że odłączasz ją najpierw. Próba naprawy lodówki, gdy jest ona podłączona, może spowodować porażenie prądem lub nawet porażenie prądem. Aby tego uniknąć, najlepiej jest skontaktować się z serwisem naprawczym urządzeń. Jeśli lodówka nie wydaje dźwięku kliknięcia, gdy włącza się lub wyłącza, może być kilka innych problemów.

Innym częstym problemem jest wyciek pod lodówką. Podczas gdy wyciek spowoduje, że woda wyleje się na podłogę, nie wszystkie wycieki spowodują to. Jeśli widzisz wyciek, wyjmij urządzenie raz lub dwa razy w roku. Upewnij się, że jej regulowane nóżki utrzymują ciężar i nie bujają się. Jeśli zauważysz wyciek pod lodówką, to generalnie pochodzi on z zatkanej rurki kondensacyjnej, ale możesz mieć zatkany drenaż zamrażarki.

Gdy sprężarka pracuje i nie chłodzi, to możliwe, że jest przepracowana. Czasem, sprężarka pracuje intermittently i wyłącza się zanim osiągnie pożądaną temperaturę. W takim przypadku należy sprawdzić przełącznik przekaźnika sprężarki. Jeśli grzechocze, być może trzeba będzie go wymienić. Upewnij się, że przeczytałeś instrukcję obsługi, aby dowiedzieć się więcej o częściach lodówki. Jeśli brzmi to znajomo, lodówka prawdopodobnie nie jest uszkodzona.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane