Do czego służą gumy do pralki?

Być może zastanawiałeś się, Do czego służą gumy do pralki? Ten artykuł wyjaśni, jak działają te elementy. To właśnie one rozsuwają deskę pralki i wrzucają potarte ubrania do pojemnika na błoto. Gumy te są podobne do szczęk. Trzeba je otworzyć lub rozrzucić, a pracują w szczelinie o kącie prowadzenia. Na poniższym zdjęciu widzimy, że gumy są przymocowane do ramienia, oraz spedytora, który pracuje w szczelinie z boku.

Choć istnieje wiele rodzajów gum, niektórzy eksperci uważają, że guma syntetyczna EPDM spełnia wymagania dla pralki. Jest w 100% szczelna, odporna na ścieranie i szczególnie elastyczna. Guma nie odbarwia się i tylko minimalnie pęcznieje w niesprzyjających warunkach. Jest także odporna na działanie wody, wodnych roztworów detergentów, środków do zmiękczania tkanin i środków piorących. Gumy EPDM są również bardzo odporne na ciepło, wytrzymują temperaturę prania do 95 stopni Celsjusza.

Gumy to płaskie pierścienie z otworami środkowymi, które zapobiegają przeciekom, chronią powierzchnie i zapewniają szczelniejsze uszczelnienie niż podkładki metalowe. Podkładki z gumy silikonowej, na przykład, są niezwykle elastyczne, mogą pracować z niskimi zestawami kompresji i są odporne na promieniowanie UV, ozon i grzyby. Myjki z gumy silikonowej najlepiej współpracują z płynami hamulcowymi i olejami o wysokim punkcie anilinowym, ale nie działają dobrze z ropą naftową lub ketonami.

Innym częstym problemem w pralkach ładowanych od przodu jest rozdarta uszczelka drzwi. Uszczelka może rozwijać pleśń lub kruszyć się. Niektóre modele są łatwe do naprawy; inne wymagają profesjonalisty. Jeśli jesteś poręczny, możesz sam wymienić uszczelkę drzwi. Jeśli jednak jesteś początkujący, być może będziesz musiał szukać pomocy u domowego serwisanta. Gumowe uszczelki drzwi znajdują się po bokach i na podstawie pralki, w pobliżu przedniego panelu.

Środek czyszczący może pomóc wyeliminować nadmiar wilgoci i zapobiec rozwojowi pleśni. Na przykład nadmierne użycie detergentów i niskie temperatury uniemożliwiają prawidłowe wypłukanie pozostałości detergentu. Podczas tego procesu ważna jest uszczelka wolna od pleśni, aby uniknąć tych niepożądanych konsekwencji. Najlepiej skonsultować się z wykwalifikowanym inżynierem, aby wykonać naprawę pralki. Samodzielne wykonywanie pracy może być niebezpieczne, jeśli nie ma się doświadczenia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane