Jak czyścić pralkę

Jeśli Twoja pralka się zapycha, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby usunąć brud i bakterie. Możesz użyć łagodnego roztworu czyszczącego, takiego jak nadtlenek wodoru, aby usunąć nagromadzony osad lub możesz użyć białego octu, aby wyczyścić wnętrze pralki. Podczas gdy większość ludzi używa wybielacza, należy pamiętać, że może on nadmiernie spienić pralkę, unieważniając jej gwarancję. Bardziej skuteczny cleaning rozwiązanie jest białym destylowanym octem, który eroduje gumowe części twój maszyna nad czasem.

Jest dobrym pomysłem biegać standardowego domycia cykl usuwać jakaś resztki cleaning rozwiązanie. Gorąca woda zabija bakterie i inne insekty. Upewnij się, że drzwi są pozostawione otwarte pomiędzy cyklami mycia, aby zapobiec pleśni. Po zakończeniu cyklu suszenia nie należy pozostawiać mokrej odzieży w bębnie. Korzystanie z programu czyszczenia konserwacji zgodnie z zaleceniami producenta zapobiegnie gromadzeniu się pleśni i bakterii oraz sprawi, że pralka będzie funkcjonować lepiej.

Innym sposobem na wyczyszczenie pralki jest użycie mieszaniny octu i wody. To rozwiązanie jest skuteczne w rozbijaniu szumów mydlanych i twardej wody. To również dezynfekuje maszynę. Aby użyć tego rozwiązania, najpierw ustaw pralkę na najgorętszy cykl, a następnie włącz cykl płukania. Następnie zdejmij drzwiczki lub pokrywę, gdy urządzenie nie jest używane. Użyj gąbki, aby wytrzeć zewnętrzną część pralki.

Jeśli chcesz użyć wybielacza do czyszczenia wnętrza pralki, powinieneś mieć świadomość, że traci on swoją skuteczność w wyższych temperaturach. Dlatego należy wymieszać go z kwartą wody, aby zapewnić jego skuteczność. Użycie mieszanki sody oczyszczonej i octu zneutralizuje wpływ każdego z nich na pralkę. Podczas gdy ocet jest skuteczny w czyszczeniu maszyn z ciężką piana mydlaną i pleśnią, nie działa bardzo dobrze na porowatych powierzchniach.

Zewnętrzna część pralki może być czyszczona za pomocą szmatki nasączonej białym octem. To rozwiązanie usunie pleśń i grzyby, które mogły powstać na uszczelce drzwi. Jeśli próbujesz pozbyć się stęchłego zapachu w swojej pralni, powinieneś również rozważyć wyczyszczenie uszczelki przy użyciu destylowanego białego octu. Po wyschnięciu, wytrzyj drzwi ściereczką z mikrofibry. Następnie wysusz drzwi pralki, aby nie przyciągały pleśni.

Wewnętrzna i zewnętrzna część pralki powinna być regularnie czyszczona. Zaniechanie tego może doprowadzić do rdzy i korozji korpusu pralki. Również dozownik detergentu może gromadzić nagromadzenie detergentu. Użycie szczoteczki do zębów i zwykłej wody do czyszczenia może usunąć stwardniały detergent. Jeśli martwisz się o uszkodzenie myjki, możesz użyć zwykłej wody do jej spłukania. Łatwo jest wyczyścić dozownik detergentu.

Czyszczenie gumowych uszczelek pralki może być uciążliwym zadaniem. Te uszczelki są notoryczne dla harboring pleśni i pleśni, jak również włosy. Aby wyczyścić uszczelki, należy użyć łagodnego roztworu octu lub sody oczyszczonej. Ta mieszanka jest również korzystna dla zapobiegania rozwojowi bakterii wewnątrz urządzenia. Używaj miękkiej szmatki i unikaj używania szczotek ściernych na tych obszarach. Pamiętaj o pozostawieniu uchylonych drzwi, aby urządzenie mogło wyschnąć na powietrzu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane