Jak upewnić się, że Twoja lodówka jest bezpieczna w transporcie

Przed przeniesieniem lodówki należy opróżnić ją z wszelkiego jedzenia. Resztki jedzenia mogą się zepsuć podczas transportu, a stałe przedmioty wewnątrz lodówki mogą ją uszkodzić. Podczas gdy większość ludzi wie, że należy opróżnić lodówkę przed jej przeniesieniem, większość nie zdaje sobie sprawy z tego ważnego kroku. Ten artykuł pomoże Ci upewnić się, że Twoja lodówka dotrze do Ciebie w bezpiecznym stanie, gdy przyjdzie czas na jej rozpakowanie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Aby upewnić się, że lodówka nie zostanie uszkodzona podczas przenoszenia, przerzuć zawiasy drzwi na bok. Następnie połóż ją na boku. Dzięki temu drzwi nie będą się otwierać. Pozostawienie lodówki leżącej na twarzy może spowodować, że stanie się ona niestabilna i może nie być bezpieczna. Jeśli lodówka będzie transportowana na duże odległości, połóż ją na boku. Unikniesz też uszkodzenia zawiasów i uchwytów drzwi.

Przy przenoszeniu lodówki przechyl ją do tyłu lekko i delikatnie. Unikaj przechylania jej o więcej niż 45 stopni. Będziesz potrzebował więcej pomocy, więc poproś asystenta o pomoc. Będziesz chciał porozumieć się z pomocnikiem, aby upewnić się, że lodówka pozostanie na poziomie podczas przenoszenia. Jeśli nie chcesz złamać lodówki, poproś pomocnika o pomoc. Konieczne jest również posiadanie dwóch osób, które pomogą Ci w transporcie lodówki.

Nigdy nie kładź starego modelu lodówki. Części mechaniczne lodówki znajdują się z tyłu, a układanie jej na płasko jest ryzykowne dla jej przenoszenia. Nawet fabrycznie nowa lodówka może zostać uszkodzona w wyniku szorstkiego transportu. Jeśli lodówka nie zostanie odpowiednio zabezpieczona, uszkodzenia mogą skutkować kosztownymi naprawami. Poza tym, przed przeniesieniem lodówki należy ją koniecznie wyłączyć. Płyn chłodzący wewnątrz lodówki może wyciekać i uszkodzić twoje podłogi z twardego drewna.

Choć może się wydawać, że przenoszenie lodówki po schodach jest łatwe, warto poprosić kogoś o pomoc. Podczas gdy pusta lodówka może być dość lekka, jest zaskakująco ciężka. Upewnij się, że masz przyjaciela, który pomoże ci go przenieść i obiecaj im zimne napoje, gdy skończą! W ten sposób mogą pomóc ci uniknąć jakichkolwiek wypadków. Jeśli planujesz przenieść lodówkę, zawsze upewnij się, że masz niezawodnego przyjaciela do pomocy.

Pierwszym krokiem do zapewnienia, że twoja lodówka jest bezpieczna do przeniesienia, jest sprawdzenie jej opakowania. Upewnij się, że owinąłeś ją bezpiecznie i nie podnoś jej sam. Upewnij się, że lodówka jest zabezpieczona w pojemniku i upewnij się, że jest w środku ciężarówki. Przykryj ją również kocem. Bądź świadomy, że Twoja lodówka jest delikatna, a ciężarówka przeprowadzkowa może wgnieść jej powierzchnię. Dlatego zanim przeniesiesz lodówkę, postępuj zgodnie z instrukcjami producenta.

Jeśli Twoja lodówka jest nowa, możesz ją przenieść bez podłączania. Jednak upewnij się, że czekasz kilka dni przed podłączeniem go. To daje nowe części wystarczająco dużo czasu, aby osiedlić się wewnątrz. Następnie, upewnij się, że rozmrażasz ją przed transportem. Na koniec, pamiętaj, aby wyłączyć ją na co najmniej 24 godziny przed transportem. Nowa lodówka jest szczególnie narażona na uszkodzenia, więc najlepiej upewnić się, że została rozmrożona przed przeniesieniem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane