Czym jest folia do lodówki?

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie tanie-czesci-agd.pl

Jeśli zastanawiasz się, „Czym jest folia do lodówki?”, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ten prosty arkusz może być użyty do pokrycia drucianych półek w Twojej lodówce i w ogóle nie wpłynie na funkcjonowanie urządzenia. W rzeczywistości może być nawet używany jako osłona okna w lecie i ciepłe przykrycie w zimie. Niezależnie od tego, do czego planujesz ją wykorzystać, oto kilka przydatnych wskazówek:

Folia nie tworzy szczelnego zamknięcia, więc raczej zatrzymuje ciepło niż tworzy szczelne zamknięcie. Żywność może szybko stać się niezdrowa, gdy jest przykryta folią. Bakterie mogą się szybko namnażać, gdy są pozostawione na zewnątrz. Jeśli temperatura wynosi ponad 140 stopni Fahrenheita, może stać się pożywką dla patogenów, które powodują choroby przenoszone przez żywność. Ponadto, resztki mogą mieć krótszy okres przydatności do spożycia.

Aluminium jest słabym izolatorem, więc ważne jest, aby używać go z podwójną warstwą papieru. W ten sposób pomoże utrzymać ciepło żywności przez dłuższy czas. Innym zastosowaniem folii aluminiowej są pudełka na tiffin. Może ona zapobiec zepsuciu się gorącej żywności, ponieważ działa jako bariera między nią a powietrzem. Pomaga również żywności utrzymać jej temperaturę, utrzymując ją bezpieczną i świeżą.

While folia aluminiowa pomaga chronić żywność przed ciepłem, nie uszczelnia całkowicie powietrza. Żywność, którą umieszczasz w lodówce, może nadal rozwijać problemy, jeśli jest narażona na działanie powietrza. Unikając przepływu powietrza, możesz przedłużyć okres przydatności do spożycia swojej żywności. Pamiętaj tylko, aby sprawdzać etykiety i trzymać żywność z dala od zanieczyszczonej żywności. Możesz również użyć papieru pergaminowego lub papieru maślanego do zawijania żywności w folię aluminiową.

Folia aluminiowa jest lepsza niż folia plastikowa w zatrzymywaniu zapachów. Jest grubsza i odporna na ciepło, a także zapobiegnie zawilgoceniu kanapki w środku. Nie należy jednak nigdy używać folii aluminiowej w mikrofalówce. Można jej jednak używać do przykrywania aromatycznych potraw, takich jak ryby i mięsa. Nie jest ona jednak w stanie wytrzymać wysokich temperatur. Ponadto, może być łatwo uszkodzona przez tlen.

W przeciwieństwie do folii plastikowej, folia nie jest doskonałą opcją do przechowywania kwaśnych pokarmów w lodówce. Żywność o właściwościach kwasowych może reagować z metalem i powodować topienie się folii. Żywność, która reaguje z folią aluminiową, pozostawia za sobą niebieski osad. Zamiast tego powinieneś użyć plastiku lub folii zaciskowej do takich rzeczy. Poza tym, folia plastikowa jest bardziej plastyczna i lepiej opiera się ciepłu niż folia aluminiowa.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane