Rzeczy, o których należy pamiętać podczas transportu lodówki

Podczas transportu dużego urządzenia, jakim jest lodówka, należy pamiętać o kilku rzeczach. Zanim będziesz mógł przenieść lodówkę ze starego miejsca do nowego, musi być ona bezpiecznie przymocowana do wózka. Podczas ładowania lodówki na wózek upewnij się, że jest ona nachylona pod kątem 45 stopni. Uważnie podążaj ścieżką do ciężarówki przeprowadzkowej, a w razie potrzeby użyj rampy, aby ułatwić załadunek urządzenia.

Nie kładź lodówki na boku podczas transportu. Nawet jeśli jest to nowy model, należy unikać układania lodówki płasko na plecach. Może to spowodować, że elementy robocze urządzenia wypłyną na wierzch, co spowoduje awarię po ponownym włączeniu. Dobrym pomysłem jest również odczekanie co najmniej trzech godzin przed transportowaniem lodówki w ten sposób. Wykonanie tej czynności zapobiegnie gromadzeniu się smaru i oleju wewnątrz urządzenia.

Po zabezpieczeniu lodówki pasami do przenoszenia, możesz zdjąć tace. Zawiń tace w koce do przenoszenia. Umieść paski ruchome wokół dolnej i górnej części lodówki. Należy również umieścić przewód elektryczny i rury źródła wody w pudełku lub dolly. Umieść wózek pod lodówką i wsuń go na podstawę. Jeśli chcesz chronić podłogę przed uszkodzeniem, przykryj lodówkę ruchomymi kocami.

Przed transportem lodówki upewnij się, że zmierzyłeś korytarze i drogi ewakuacyjne, i masz kogoś, kto przytrzyma dolly, aby chronić podłogę. Chcesz też być gotowy do reakcji, jeśli coś pójdzie nie tak z przeprowadzką. Wózek może być ratunkiem, jeśli nie wiesz, jak bezpiecznie przenieść lodówkę. A dolly jest nie tylko bezpieczny – jest niezbędny.

Jeśli sam przenosisz lodówkę, proces jest nieco bardziej skomplikowany, ale nie jest niemożliwy. Z odpowiednim planowaniem i narzędziami, będziesz w stanie bezpiecznie przetransportować lodówkę. W zależności od jej wielkości, być może będziesz musiał użyć alternatywnej trasy. Może być nawet konieczne usunięcie drzwi. Upewnij się, że masz jakąś pomoc podczas przenoszenia lodówki, jeśli nie masz doświadczenia w robieniu tego.

Przed rozpoczęciem przenoszenia lodówki, upewnij się, że jest ona bezpiecznie przywiązana. Dolly zapewnia dodatkową stabilność i zapobiega przewróceniu się lodówki podczas transportu. Jeśli nie masz wózka, spróbuj usztywnić lodówkę innymi ciężkimi przedmiotami. W każdym razie, jeśli nie jest ona zabezpieczona, upewnij się, że sprawdzisz limit obciążenia roboczego pasów, zanim spróbujesz przenieść lodówkę.

Przenosząc lodówkę samodzielnie, nie próbuj podnosić jej rękami. Może to spowodować uszkodzenie jej powierzchni, więc koniecznie skorzystaj z pomocy. Użyj dolly lub rampy, aby go przenieść. Jeśli to możliwe, użyj pasków z grzechotką, aby przymocować go do wózka. Jeśli zdecydujesz się na wynajęcie firmy przeprowadzkowej, poproś o wycenę przed rozpoczęciem przeprowadzki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane