Podłączenie pralki i suszarki pod jeden odpływ

Czy możliwe jest podłączenie pralki i suszarki pod ten sam odpływ? Tak!!! Jest kilka powodów, dla których możesz to zrobić. Zaoszczędzisz dużo miejsca i czasu. Dodatkowo, będzie mniej śmierdząca! Dodatkowo pomoże to zapobiec rozwojowi pleśni i grzybów w pralce. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj poniższy artykuł.

Jeśli znajdziesz zator w swoim drenie, możesz spróbować go wyczyścić, umieszczając w nim mały ręczny lub siłowy wąż spustowy. Jeśli Twoja myjka drenuje powoli, zator może być dalej w dół rury spustowej lub obok syfonu. Możesz również użyć średniego węża spustowego, aby oczyścić zator. Jeśli nie masz pewności, jak wąż drenażu, spróbuj uruchomić odkurzacz przez rury, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia lub gruzu. Jeśli nadal nie działa, być może trzeba będzie wymienić całą jednostkę.

Zanim podepniesz pralkę, upewnij się, że wiesz, jak wygląda rozmiar odpływu Twojej pralki i suszarki. Ogólnie rzecz biorąc, dreny pralek są 2 cale w średnicy. Jeśli są one podłączone do tego samego odpływu, możesz potrzebować szerszego. Jeśli masz mniejszą przestrzeń, być może będziesz musiał kupić większy odpływ. Następnie upewnij się, że masz przestrzeń, aby zmieścić odpływ i pralkę.

Wąż spustowy, który jest używany do odprowadzania wody z pralki, powinien znajdować się co najmniej 12 cali nad podłogą i z dala od wszelkich przeszkód. Ty powinieneś używać elastyczną metalową lub plastikową rurę gdy ja jest łatwy umieszczać blisko zewnętrzną ścianę. Upewnij się, że wąż ma złączkę odpowietrzającą dla prawidłowego przepływu powietrza i zapobiega cofaniu się odpływu. Gdy drenaż jest pusty, można podłączyć suszarkę.

Jeśli wąż spustowy nie jest co najmniej o jeden cal wyższy niż poziom wody w wannie spustowej, należy otworzyć szafkę i usunąć wszystko, co może uniemożliwiać wodę z drenażu. Należy ręcznie sprawdzić przełącznik i wąż pod kątem wszelkich przeszkód. Należy również sprawdzić wąż spustowy do wlotu pompy. Należy również usunąć wszelkie obce przedmioty z niego przed podczepieniem pralki i suszarki.

Proces instalacji pralki i suszarki pod tym samym odpływem jest łatwy i może zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Większość modeli pralko-suszarek podąża za pewnymi ogólnymi wytycznymi, gdy są one produkowane. Istnieją jednak również konkretne modele, które są wyjątkowe na swój sposób. Upewnia się czytać instrukcje ostrożnie unikać jakaś nieprzewidzianych zagadnienia. Jeśli nie jesteś pewien, jak podłączyć pralkę i suszarkę, zapoznaj się z instrukcją obsługi i sprawdź, czy istnieją jakieś specjalne wymagania.

Wąż zasilający pralki jest zwykle przymocowany do kranu z zewnętrznymi gwintami. Aby połączyć gorące i zimne przewody zasilające, można użyć adaptera kranu męskiego do męskiego. Możesz kupić adapter z męskiego na męski w każdym sklepie z narzędziami. Adapter pomoże Ci również podłączyć pralkę i suszarkę pod jeden odpływ.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane