Na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania od dewelopera?

Na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania od dewelopera

Możesz wykonać odbiór mieszkania w Rzeszowie samodzielnie lub z fachowcem. Wybór należy do Ciebie, ale z inżynierem nie trzeba martwić się o pominięcie niedoróbek. Wykryje on wszystkie usterki, nie przeoczy ukrytych wad. Zakup mieszkania wiąże się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów, dlatego warto uchronić się przed dodatkowymi wydatkami. Kupujący ma prawo żądać wyeliminowania wykrytych usterek, więc tak ważny jest profesjonalny odbiór mieszkania od dewelopera.

 

Co należy mieć na uwadze podczas zakupu mieszkania z rynku pierwotnego?

Zakup mieszkania jest inwestycją opiewającą na wysoką kwotę, wiele osób zaciąga kredyt na kilkadziesiąt lat, aby móc sfinalizować transakcję i wprowadzić się do swojego wymarzonego lokum. Należy wobec tego dobrze przemyśleć swoją decyzję. Znaczenie ma wybranie odpowiedniej lokalizacji, sprawdzenie najbliższego otoczenia. Będzie miało to ogromny wpływ na komfort życia, bezpieczeństwo i koszty utrzymania. Mieszkanie dobrze skomunikowane z centrum, punktami handlowo-usługowymi i z dostępem do terenów zielonych to niezwykle ważne kryteria podczas przeglądania oferty nieruchomości. Znaczenie mają takie elementy jak rozwinięta infrastruktura drogowa, bezproblemowy dostęp do komunikacji miejskiej, tanie dojazdy i liczne udogodnienia, brak hałasu i zanieczyszczeń.

Przy wyborze mieszkania nie można skupiać się wyłącznie na pomieszczeniach. Znaczenie ma okolica, co znajduje się w pobliżu budynku. Istotna jest przestrzeń sprzyjająca wypoczynkowi typu parki, ścieżki rowerowe, place zabaw. Należy zapoznać się z planowanymi inwestycjami w najbliższym otoczeniu. W tym celu trzeba dokładnie przejrzeć prospekt informacyjny. Kolejną kwestią jest zweryfikowanie wiarygodności dewelopera. Wymagać należy prowadzenia rachunku powierniczego, co stanowi zabezpieczenie interesów inwestora, pozwala uchronić się przed utratą pieniędzy i niezrealizowaną inwestycją. Wpłacane środki będą chronione przez bank i wypłacane dopiero po zrealizowaniu danego etapu budowy.

Bardzo ważną kwestią w przypadku zakupu mieszkania jest standard wykończenia. Trzeba precyzyjnie określić, co zawiera stan deweloperski. Dokładne zapoznanie się ze wszystkimi zapisami w umowie to podstawa. Zaleca się udanie z dokumentem do prawnika, który przejrzy go pod kątem abuzywnych klauzul i innych niekorzystnych zapisów. Jeśli ktoś chce jak najszybciej się wprowadzić, to może wybrać mieszkanie pod klucz. Istotne są wielkość mieszkania, jego usytuowanie w budynku. Profesjonalne odbiory techniczne Rzeszów służą wykryciu usterek w mieszkania i wpisaniu ich do protokołu odbioru. Wymusza to na deweloperze wyeliminowanie wad na jego koszt.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane