Jak zamontować mikrofalówkę na ścianie

Jeśli planujesz zamontować mikrofalówkę na ścianie, powinieneś najpierw zaznaczyć kołki. Większość kolców jest oddalona od siebie o około 16 cali, więc można mierzyć w odstępach co 16 cali, aby określić ich położenie. Po zaznaczeniu kołków, można użyć szablonu montażowego do zaznaczenia miejsc na śruby. Upewnij się, że wyrównasz otwory z ćwiekami, aby zapobiec uderzeniom śrub.

Następnym krokiem jest dołączenie płyty montażowej. Są to zazwyczaj płaskie kawałki metalu w kształcie litery U, które przykręca się do ściany bezpośrednio za mikrofalówką. Powinny być wystarczająco silne, aby wspierać urządzenie. Podczas mocowania płyty montażowej, upewnij się, że jest zakotwiczony do co najmniej jednego stadniny. Jeśli nie masz szafki, użyj śrub toggle bolts, aby zabezpieczyć płytę do ściany. Następnie włóż mikrofalówkę do jej ostatecznej pozycji.

Większość mikrofalówek jest zaprojektowana tak, aby mieściła się pod górnymi szafkami kuchennymi, chociaż można je również umieścić na blatach. Jeśli nie masz szafek w swojej kuchni, możesz zbudować fałszywą szafkę dla mikrofalówki. Można również znaleźć uchwyty, które wspierają mikrofale w tej sytuacji. Jeśli nie masz szafek, możesz również kupić mikrofale nadstawne i zamontować je pod szafkami. Jeśli nie masz szafek, zawsze możesz skorzystać ze wsporników do montażu na blacie.

Po usunięciu istniejącej mikrofalówki ze ściany, nadszedł czas na zamontowanie nowej. Zanim zaczniesz, odłącz istniejące urządzenie od gniazdka elektrycznego. Następnie zainstaluj w szafce nad mikrofalówką klamry JackClamps z mocowaniami do stóp. Zaciski te utrzymują urządzenie w miejscu podczas gdy Ty odkręcasz śruby. Pamiętaj, że te śruby są zwykle ukryte wewnątrz szafki nad mikrofalówką. Tak więc, pamiętaj, aby dokładnie przeczytać instrukcje i ściśle je przestrzegać.

Upewnij się, że masz odpowiednie pomiary i że używasz samonastawnych śrub montażowych. Następnie, mieć twój partner zainstalować mikrofalę, gwintowanie śruby do podwozia mikrofalówki i puszczając go, gdy są one w miejscu. Upewnij się, że mikrofalówka jest wypoziomowana i przechylona tak, aby przewód zasilający został prawidłowo włożony. Gdy wszystko zostanie zainstalowane, możesz przetestować go, uruchamiając go przez mikrofalę, aby sprawdzić, czy działa.

Gdy masz odpowiednie pomiary, możesz przystąpić do montażu mikrofalówki na ścianie. Plecy mikrofalówki będą uszczelnione względem ściany, z wyjątkiem przewodów. Powietrze musi iść w górę kanału, więc musisz być pewien, że nie masz żadnych luzów. Na szczęście mikrofalówka ma dwie warstwy izolacji, więc kabel zasilający może być ukryty za szafką.

Jeśli planujesz zainstalować mikrofalówkę nad zakresem, musisz mieć pewność, że masz wolną przestrzeń dostępną dla niej, aby została prawidłowo zainstalowana. Może być również konieczne przeniesienie zakresu lub blatu, aby zrobić miejsce dla niego. Przed zainstalowaniem mikrofalówki na ścianie, upewnij się, że masz dla niej odpowiednie miejsce i masz wystarczająco dużo pomocników. Wyjmij mikrofalówkę z pudełka, sprawdź instrukcję obsługi, aby upewnić się, że ma wszystkie części potrzebne do instalacji. Następnie sprawdź długość przewodu elektrycznego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane