Sposoby na usunięcie rdzy z czajnika

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z sprzet-agd.pl

Poniżej wymieniono kilka sposobów na usunięcie rdzy w czajniku. Ocet jest popularnym rozwiązaniem do usuwania kamienia ze stali nierdzewnej i innych metali. Chociaż ta metoda zapewnia długotrwałe rezultaty, powinna być stosowana oszczędnie. Najlepszym sposobem na użycie octu do czyszczenia zabytkowego czajnika jest dodanie równych części octu i wody. Pozostawić go do siedzenia na jedną do sześciu godzin, a następnie użyć rubbing pad, aby usunąć wszelkie pozostałości.

Inna metoda usuwania rdzy z czajnika jest przez gotowanie go. Metoda ta wzburza małe cząsteczki rdzy, powodując reakcję chemiczną. Ważne jest, aby pamiętać, że woda jest gorąca, więc należy zachować ostrożność i unikać używania wełny stalowej lub ściernych szorowarek, ponieważ mogą one porysować wykończenie. Podobnie, nigdy nie zostawiaj wody w czajniku na dłuższy okres czasu. Lepiej jest pozwolić wodzie odparować przed przechowywaniem. Gdy woda zniknie, wysusz czajnik, aby zapobiec osadom mineralnym i utlenianiu.

Łagodnym rozwiązaniem do usunięcia rdzy z wnętrza czajnika jest użycie zwykłej soli. Sól jest naturalnie ścierna, więc może być używana do szorowania wnętrza czajnika. Regularna sól będzie działać, aby usunąć plamy i brud, ale nie będzie szorować powierzchnię zewnętrzną. Używaj tego rozwiązania oszczędnie, ponieważ opary są silne. Wystarczy pamiętać, aby włączyć wentylator podczas korzystania z rozwiązania.

Kolejny sposób czyszczenia czajnika jest za pomocą sody oczyszczonej. Soda oczyszczona ma enzymy, które mogą rozbić uparte plamy z rdzy. Ponadto, soki z cebuli mogą rozbić trudne plamy z rdzy. Po czyszczeniu umyj czajnik wodą z mydłem, aby usunąć wszelkie pozostałe ślady sody oczyszczonej i rdzy. Spłucz zimną wodą i dokładnie wysusz przed ponownym sezonowaniem.

Choć czyszczenie wnętrza czajnika jest istotną częścią utrzymania kuchni, niekoniecznie jest bezpieczne dla zdrowia. Podczas gdy rdza na stali nierdzewnej i miedzi jest nieszkodliwa dla ludzi, może ona wywołać tężec, jeśli rozwiną się na niej bakterie. Jeśli więc zauważyłeś rdzę na swoim czajniku, czas go wyczyścić. Zastosuj się do poniższych wskazówek, a w krótkim czasie będziesz miał czajnik wolny od rdzy.

Jedna metoda polega na moczeniu filtra w occie przez kilka minut, aby rozbić uporczywą rdzę. Nie zaleca się szorowania elementów grzewczych, ale można użyć miękkiej szczotki do czyszczenia powierzchni. Zioła i sól mogą przyspieszyć proces rdzewienia. Jeśli Twój czajnik jest ze stali nierdzewnej, możesz również namoczyć go na kilka minut w oliwie z oliwek, aby nadać mu błyszczące wykończenie. Podczas gdy ocet nie jest szkodliwy, powinieneś unikać pozwalania wodzie siedzieć w czajniku przez zbyt długi czas.

Powinieneś również wyczyścić wnętrze czajnika za pomocą gorącej wody i łagodnego mydła do mycia naczyń. Jeśli nie możesz wykonać tego kroku, możesz spróbować zalać zardzewiałe miejsca Coca-Colą i pozostawić je na noc. Po dziesięciu minutach przepłucz czajnik wodą. Inne metody usuwania rdzy z czajnika to spryskanie go środkiem do czyszczenia piekarników lub wytarcie nadmiaru wody miękką szmatką.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane