Ile trzeba zapłacić za zagotowanie wody w czajniku elektrycznym?

Być może zastanawiasz się, „Ile trzeba zapłacić, aby zagotować wodę za pomocą czajnika elektrycznego?”. Faktem jest, że rozmiar i moc czajnika elektrycznego nie wpływają bezpośrednio na cenę. Czajniki o dużej mocy są zazwyczaj droższe niż mniejsze, ale większy czajnik będzie gotował wodę szybciej i zużywał mniej energii elektrycznej na minutę. Dzięki temu również oszczędzasz pieniądze i środowisko. Możesz znaleźć model odpowiedni do swoich potrzeb za cenę, na którą możesz sobie pozwolić.

Podstawowe modele mogą kosztować od 50 do 200 dolarów. Są one również ciche. Mogą być poręczne dla zajętych gospodarstw domowych, lub tych, którzy nie mają pieców w swoich kuchniach. W zależności od potrzeb, można uzyskać czajnik, który oferuje zarówno cichą pracę i szybkie gotowanie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli, w tym czajniki programowalne, które pozwalają na ustawienie pożądanej temperatury.

Standardowa pojemność czajnika elektrycznego to 1,7 litra, co wystarcza do zagotowania 7 filiżanek wody. Mniejsze czajniki mogą być wygodniejsze dla małego gospodarstwa domowego z ograniczoną przestrzenią kuchenną. Jednak większe czajniki są przydatne, jeśli chcesz przygotować duże ilości kawy, zaparzyć ośmiokubkowy French Press lub po prostu chcesz przyspieszyć proces gotowania. Największą różnicą pomiędzy tymi dwoma rodzajami czajników jest cena. Jeżeli jesteś w potrzebie, możesz rozważyć zakup tańszego modelu. Tańszy czajnik może być lepszą opcją niż większy.

Zużycie energii przez czajniki elektryczne jest bardzo różne. Zużycie energii w standardowym czajniku zależy od ilości gotowanej wody. W standardowym czajniku, gotując litr wody zużywa się około 3 kilowatogodzin energii. Nowsze modele zużywają od dwudziestu do trzydziestu procent mniej energii niż modele standardowe. Logo Energy Save Recommended na czajniku oznacza, że spełnia on minimalne standardy efektywności energetycznej. Upewnij się, że gotujesz tylko tyle wody, ile potrzebujesz i że nie przepełniasz jej.

Efektywność gotowania wody jest podstawową kwestią, jeśli chodzi o zużycie energii. Standardowy czajnik elektryczny zużywa około 0,92 kilowatogodzin energii, natomiast mikrofalówka około 0,7 kilowatogodzin. Aby zagotować filiżankę wody, temperatura wrzenia zimnej wody wynosi 10 stopni Celsjusza. Stąd, gotowanie litra wody zajmuje około 378 000 dżuli energii, aby osiągnąć tę temperaturę.

Poza gotowaniem wody, czajnik elektryczny może zrobić znacznie więcej niż tylko gotować wodę. Podstawowy model będzie kosztować około 20-30 dolarów i gotować wodę szybciej niż piec. Niektóre modele mają nawet mechanizmy automatycznego wyłączania. Inną ważną cechą czajnika elektrycznego jest jego zdolność do utrzymania wody w określonej temperaturze przez godzinę lub więcej. Podstawowy czajnik elektryczny może również wymagać uiszczenia opłaty abonamentowej za jego funkcje.

Na szczęście czajniki pochodzą z filtrem do przechwytywania osadów wapnia. Aby je usunąć, musisz regularnie czyścić filtr. W rejonach z twardą wodą, należy czyścić filtr przynajmniej co cztery do ośmiu tygodni. W przypadku wody miękkiej filtr należy czyścić co kilka miesięcy. Jeśli masz uporczywe osady wapnia, możesz spróbować namoczyć filtr w mieszaninie wody i octu. Przed ponownym umieszczeniem w czajniku należy go dokładnie wypłukać.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane