Jak podłączyć kostkarkę do lodu do lodówki

Istnieje kilka sposobów podłączenia kostkarki do lodu do lodówki. Po pierwsze, musisz zlokalizować linię zimnej wody. Zwykle znajduje się ona w piwnicy lub w zlewie kuchennym. Upewnij się, że rura z zimną wodą nie jest zbyt daleko, ponieważ oba urządzenia powinny być ze sobą połączone. W niektórych przypadkach, linia zimnej wody będzie znajdować się pod podłogą w kuchni. W przeciwnym razie należy spróbować znaleźć miejsce w pobliżu lodówki, które jest wolne od przeszkód. Inną opcją byłoby podłączenie lodówki, która opiera się na podgrzewaczu wody.

Po zlokalizowaniu linii wodnej, musisz usunąć pokrywę z tylnej ściany lodówki. Możesz to zrobić, wkładając płaski śrubokręt do otworu na tylnej ścianie. Następnie należy odkręcić pokrywę tylnej ściany i odsłonić rurkę napełniania wytwornicy lodu oraz wiązkę przewodów. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi podłączenia kostkarki do lodu do lodówki.

Kostkarka do lodu jest połączona z zaworem wodnym za pomocą sita z siatki drucianej lub plastikowego sita typu koszowego. Upewnij się, że myjka przepływowa ma dobre ciśnienie wody. Jeśli wytwornica lodu nie wytwarza lodu, skontaktuj się z zakładem wodociągowym i sprawdź ciśnienie. Jeśli nie można uzyskać lodu do postaci, może chcesz zainstalować inny filtr wody dla lepszych wyników.

Podłącz plastikową rurkę producenta lodu do złącza łokciowego na górze lodówki. Następnie dołącz miedzianą rurkę z linii wodnej lodówki za pomocą pierścienia kompresyjnego lub mosiężnej nakrętki sprzęgającej. Po podłączeniu rury przymocuj plastikową rurkę producenta lodu do zaworu wody za pomocą szczypiec kanałowych i zmień położenie lodówki.

Przed zainstalowaniem linii wyłącz dopływ wody w domu. Nie należy przecinać rury doprowadzającej wodę. Może to spowodować nieplanowany prysznic lub uszkodzenie wody. Ważne jest również, aby upewnić się, że linia wodna jest rurą zimnej wody. Tworzenie lodu za pomocą gorącej wody nie jest tak wydajne. Możesz również rozważyć zainstalowanie samozacinającego zaworu siodłowego straddling rury doprowadzającej wodę.

Po tym, jak wytwornica lodu jest podłączona do lodówki, możesz sprawdzić zawór wodny pod kątem zagięć. W zależności od rodzaju posiadanej wytwornicy lodu, może on być zamrożony lub zagięty. Jeśli jest zamrożony lub nie, może powodować problemy z dostarczaniem wody. Jeśli nie masz pewności co do instalacji filtra, możesz użyć suszarki do włosów lub lampy cieplnej.

Choć większość lodówek pochodzi z opcjami linii wodnej, nie wszystkie je mają. Jeśli chcesz użyć wytwornicy lodu w lodówce bez linii wodnych, musisz upewnić się, że masz oddzielne źródło wody dla wytwornicy lodu. Jest to świetna opcja, jeśli masz oddzielną maszynę do lodu w kuchni. Dzięki niej Twoje jedzenie będzie zimne i pozbawione lodu, a także może służyć jako dodatkowe źródło wody.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane