Czy magnesy są szkodliwe dla lodówki?

Jeśli masz magnetyczne drzwi, pewnie zastanawiałeś się, czy magnesy nie uszkodzą Twojej lodówki. Jeśli Twoja lodówka jest ze stali nierdzewnej, magnesy mogą przykleić się do jej powierzchni i ją porysować. Z tego powodu należy zachować ostrożność przy podnoszeniu magnesów. Niektóre magnesy będą przyklejać się do stali nierdzewnej, ale inne nie, więc bądź ostrożny, gdy podnosisz te magnesy. Jeśli obawiasz się, że magnesy uszkodzą Twoją lodówkę, powinieneś umieścić je gdzieś poza zasięgiem żywności.

Jednakże, podczas gdy pola magnetyczne tworzone przez magnesy lodówkowe są słabsze niż te, które można znaleźć na magnesach dekoracyjnych, nadal mogą uszkodzić sprzęt. Chociaż jest to dobry środek ostrożności, zawsze należy pamiętać, że magnesy nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu, nawet jeśli je zjesz. Dlatego najlepiej umieścić coś grubego między magnesem a drzwiami lodówki, aby nie spadł. Należy również wiedzieć, że lodówka wykorzystuje magnesy do swoich silników elektrycznych i drzwi. Dzieje się tak dlatego, że magnesy lodówki są bliżej żywności, która jest przechowywana.

Niebezpieczeństwa związane z magnesami są prawdziwe – jeśli zostaną połknięte, mogą uszkodzić twoje jelita. Dzieci są znane z połykania magnesów, jeśli są one zmieszane z innymi przedmiotami. Podobnie, jeśli utkną w nosie, mogą spowodować poważne uszkodzenia. Powinieneś trzymać magnesy poza zasięgiem dzieci i być pewnym, że usuniesz je, jeśli podejrzewasz, że je połknęły.

Jeśli zastanawiasz się, czy magnesy są szkodliwe dla lodówki, powinieneś wiedzieć, że magnesy są powszechnie używane do utrzymywania notatek na lodówce. Magnesy są przydatne na wiele sposobów, w tym do komunikowania się z bliskimi z daleka. Dodatkowo na lodówce można umieszczać notatki i podkreślać oceny. To, czy magnesy są szkodliwe, zależy od producenta, ale istnieją środki ostrożności, które można podjąć, aby lodówka była jak najbardziej bezpieczna.

Lodówki magnetyczne są bezpieczniejsze niż lodówki bez drzwi magnetycznych. Są bezpieczne w użyciu, jeśli lodówka jest zamknięta, a także zapobiegają wyciekowi helu. Maszyny MRI wykorzystują silne magnesy, które wytwarzają pola magnetyczne, ale nie powodują one trwałych uszkodzeń ludzkiego ciała. Pola magnetyczne zakłócają działanie ludzkiego ciała, ale z czasem słabną. A drzwi lodówki są zdecydowanie zbyt blisko magnesu, aby wpłynąć na zawartość lodówki.

Prosty test, aby dowiedzieć się, czy uszczelka magnetyczna lodówki jest zła, to użycie banknotu dolarowego. Przyklej banknot między uszczelką a głównym korpusem lodówki. Zamknij drzwi, gdy rachunek jest tam i wyciągnij go. Jeśli nie trzyma się, uszczelka magnetyczna jest winowajcą. Jeśli drzwi są przyklejone do lodówki, magnesy mogą uniemożliwiać przechowywanie żywności w niej.

Mimo że magnesy nie są szczególnie toksyczne, nadal mogą stanowić zagrożenie. W rzeczywistości jeden magnes neodymowy może być niebezpieczny dla psa. Może nawet spowodować śmiertelną infekcję bakteryjną. Ale nie tylko dzieci mogą być poszkodowane przez magnesy w lodówce. I nie tylko zwierzęta domowe mogą być przez nie negatywnie dotknięte. I nawet jeśli magnesy dla psa nie są szkodliwe dla Twojej lodówki, powinieneś ich całkowicie unikać.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane