Czy suszarka do włosów powinna mieć osłonę?

Można się zastanawiać: Czy suszarka do włosów powinna mieć pokrowiec? Odpowiedź brzmi: tak. Te urządzenia są produkowane, aby zapobiec porażeniu prądem i powinny mieć etykietę ostrzegawczą na przewodzie. Te ostrzeżenia są wymagane przez Consumer Product Safety Commission, a suszarka do włosów powinna również pochodzić z instrukcją obsługi i innymi materiałami ostrzegawczymi dotyczącymi bezpieczeństwa. Poniżej wymienione są niektóre z tych ostrzeżeń:

Aby otworzyć obudowę suszarki do włosów, zacznij od odkręcenia śrub, które trzymają części obudowy razem. Zazwyczaj są to śruby z łbem krzyżakowym, ale niektóre modele używają nieregularnych. Aby usunąć te śruby, użyj śrubokręta, który pasuje do rodzaju śruby. Pamiętaj, aby przechowywać te śruby w bezpiecznym miejscu, ponieważ możesz je zgubić i nie być w stanie ponownie złożyć suszarki do włosów. Jeśli nie musisz usuwać części wewnętrznych, możesz pominąć ten krok.

Innym powodem zakupu pokrywy jest ochrona włosów przed ciepłem suszarki. Ciągłe działanie suszarki do włosów zużyłoby 1875 watów mocy, a ta energia elektryczna musi gdzieś pójść. W rezultacie, to ciepło zacznie uciekać z suszarki do włosów. Ostatecznie, ciepło ucieknie przez pudełko i spowoduje pożar. Chyba że pudełko jest wykonane z metalu lub ma grubszą ścianę, suszarka do włosów stałaby się zbyt gorąca.

Jeśli chcesz chronić się przed porażeniem prądem, powinieneś zawsze kupować suszarkę do włosów z zabezpieczeniem GFCI. Urządzenia te chronią przed przypadkowym porażeniem prądem i zmniejszyły liczbę zgłoszonych zgonów z powodu suszarek do włosów. Gdy starsze modele suszarek do włosów nie będą już produkowane, ryzyko porażenia prądem powinno się zmniejszyć. Powodem jest to, że nowoczesne suszarki do włosów powinny być bezpieczniejsze w użyciu. GFCI zapobiega przypadkowemu porażeniu prądem poprzez uniemożliwienie dopływu prądu do urządzenia w przypadku wykrycia zwarcia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane