Laptopy powystawowe – czy warto w nie inwestować?

Categories Laptopy

Sklepy wielkopowierzchniowe, których jest teraz mnóstwo, mają na wystawach ogromne ilości urządzeń elektronicznych, w tym laptopów. Z uwagi na to, że są to sprzęty całkiem dobre jakościowo i niezniszczone, po jakimś czasie sprzedaje się je, jako powystawowe. Tylko czy takie powystawowe laptopy są opłacalne? Czy warto wydać na nie pieniądze?

Cena powystawowego laptopa

Laptop powystawowy jest całkiem dobrym urządzeniem, a jedyną różnicą między nim a oryginalnie zapakowanym jest to, że kto go już testował, może mieć drobne ryski i zastępcze opakowanie. Z uwagi na to cena powystawowych urządzeń jest ok. 30% niższa. Upust w granicach 1/3 może być kuszący, dlatego też wiele osób decyduje się na zakup. Kiedy normalnie laptop kosztował 3000 zł, a jest powystawowy, to jego cena może wynosić 2000 zł. Widać więc, że pod kątem pieniędzy taki zakup się opłaca.

Jakość powystawowych laptopów

Wiele osób sądzi, że notebooki powystawowe są używane, ale to nie jest prawda. Nikt ich nie „używał”, najwyżej testował i to w bardzo ograniczonym zakresie. Z uwagi na to, że w sklepach urządzenia są przytwierdzone do półek, nie ma możliwości, żeby ktoś je upuścił albo w jakiś sposób zniszczył. Całe to testowanie polega na obejrzeniu jakości obrazu, płynności działania touchpada czy komforcie korzystania z klawiatury. Laptopy działają w sklepowej sieci, tak więc nie są zawirusowane ani nic z tych rzeczy a obsługa sklepu dba o to, żeby były używane z głową.

Jedyne co to fakt, że dyski twarde takich laptopów mogą mieć wypracowane trochę godzin, no bo zazwyczaj urządzenia są włączone przez cały dzień. Innych wad natomiast nie można wskazać tak na pewno.

Jeżeli laptop na raty nie wchodzi w grę w Twoim przypadku, ale jednocześnie chcesz kupić urządzenie taniej, to zakup powystawowego jest dobrym rozwiązaniem. Wydasz mniej, a jednocześnie możesz kupić urządzenie, które będzie naprawdę dość dobrej jakości. W sporej liczbie przypadków ludzie błędnie interpretują ideę produktów powystawowych i sądzą, że są one w jakiś sposób uszkodzone, ale tak wcale nie jest. Są one pełnowartościowe, a jedyny mankament tkwi w tym, że mogą być właśnie delikatnie zarysowane i nie mieć pudełka.

Zakup powystawowego laptopa opłaca się wtedy, kiedy nie chcesz dużo wydawać i gdy nie zależy Ci na tym, żeby urządzenie było takie stuprocentowo nowe. W takim przypadku jak najbardziej można takich szukać. Są dostępne zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych i ich zakup nie będzie stanowił absolutnie żadnego problemu.

Dodaj komentarz