Laptopy biznesowe – funkcjonalności

Categories Laptopy

Biznesowy laptop zawsze będzie miał funkcjonalność znacznie wyższą od tej, którą oferuje zwyczajne urządzenie i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Oczywiście takie konstrukcje są też droższe, ale jest to całkiem normalne w tym przypadku. Z uwagi na to, że kosztują więcej, jasne staje się, że nie każdego będzie na nie stać, ale też nie dla każdego są przeznaczone.

Dla kogo biznesowy laptop?

Laptop biznesowy, jak sama nazwa wskazuje, jest laptopem profesjonalnym. czyli przeznaczony jest dla osób, które będą go używać w pracy i to nie w byle jakiej pracy, ale takiej, która wymaga posiadania naprawdę dobrego jakościowo urządzenia. Chodzi tutaj przede wszystkim o różnego rodzaju grafików, programistów, a także o osoby, które zajmują się programowaniem i projektowaniem, np. inżynierów. Oczywiście urządzenie takie przyda się też każdemu, kto chce się prezentować profesjonalnie, czyli np. sekretarce, która zatrudniona jest w firmie z wysoką renomą, jak również prawnikowi, radcy prawnemu czy notariuszowi. Trochę dziwne było beż, gdyby prezes ogromnej firmy korzystał ze słabego jakościowo notebooka.

Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest naprawdę wysoka funkcjonalność i też tam, gdzie potrzebne są mega mocne podzespoły oraz renoma i piękna, biznesowa stylistyka, notebook profesjonalny sprawdza się idealnie.

Sprawdźmy teraz, jakie funkcjonalności mają takie biznesowe notebooki:

  • Mocny procesor – taki, który będzie naprawdę wydajny i który umożliwi pracę na wielu wątkach. Chodzi tutaj przede wszystkim o kilku rdzeniowe procesory, najlepiej te najnowsze, czyli siódmej generacji z rodziny Kaby Lake.
  • Dobra karta graficzna – niekonieczne dedykowana karta graficzna. Z powodzeniem może być to grafika zintegrowana, jak np. karta graficzna Intel HD Graphics 620.
  • Wytrzymały akumulator – taki, który pozwoli pracować nawet do kilkunastu godzin na jednym ładowaniu. Do lamusa odchodzą już biznesowe konstrukcje, które nie są w stanie pracować dłużej, niż 10 godzin. Dzisiaj niektóre urządzenia. wykazują zdolność do działania nawet do 20 godzin na jednym ładowaniu, a to jest już coś.
  • Świetna stylistyka – laptop biznesowy, z uwagi na to, że jest drogi, powinien też dobrze wyglądać. Należy kłaść nacisk na takie rozwiązania, które prezentują się nie tylko świecie, ale też cechują bardzo wysoką funkcjonalnością. Takie, które mają wzmacniane obudowy np. z włóknem węglowym, a także z aluminium lub stopu magnezu.
  • Dobrej jakości ekran – jakość ekranu jest bardzo ważna. Najlepiej byłoby, gdyby laptop miał ekran FULL HD z podświetleniem LED, a matryca była wykonana w technologia IPS. To gwarantuje zdecydowanie najlepszą jakość obrazu i sprawia także, że wzrok się nie męczy.

Dodaj komentarz